Πρώτη η Σάσαρι κόντρα σε ομάδες πρώτης κατηγορίας
Η ομάδα της Σαρδηνίας έχει στη σύνθεσή της δύο αμερικανούς και έναν Τσέχο. Μάλιστα ο ένας Αμερικανός, ο Ρόου πριν από μία διετία είχε αγωνιστεί στο ελληνικό πρωτάθλημα με τη φανέλα του ΠΑΟΚ!Στην Ιταλία, επιτρέπονται οι Αμερικανοί στην Α2, όπως και ένας ακόμα κοινοτικός, ενώ η δομή και η οργάνωση του πρωταθλήματος το καθιστούν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό και δυνατό, σε σημείο που να μπορεί να συγκριθεί με άλλες πρώτες κατηγορίες, από πολλές ευρωπαϊκές λίγκες. Φέτος στη Lega Due όπως ονομάζεται, έχουν εξαγγελθεί αλλαγές, με βασικότερη εκείνη που θέλει μόνο την πρώτη ομάδα να ανεβαίνει στην πρώτη κατηγορία.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου