Τελευταία Νέα

Φάση... γηπεδούχων!

Εκτός από την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος έμεινε ο Ηρακλής, ο οποίος γνώρισε οδυνηρή ήττα από τον Αετό με 82-78 στην παράταση, αποχαιρετώντας την διοργάνωση.

Την ήττα-αποκλεισμό γνώρισε και ο Αρκαδικός, που δεν τα κατάφερε ενάντια στον Φίλιππο Βέροιας και έτσι έμεινε και αυτός εκτός συνέχειας της διοργάνωσης. Η ομάδα της Τρίπολης ηττήθηκε με 60-58 και έτσι αποκλείστηκε, κόντρα στα προγνωστικά.

Ο μεν Φίλιππος Βέροιας θα αγωνιστεί κόντρα στον Εθνικό στην Β΄φάση, ενώ ο Αετός θα έχει δύσκολο έργο απέναντι στα Τρίκαλα.

Δύσκολη αποστολή θα έχει και ο Ηλυσιακός, ο οποίος επικράτησε με 71-58 του Ερμή Λαγκαδά, αλλά πέφτει πάνω στον Άρη.




Α” Φάση

Σάββατο 20/9
5.ΟΦΗ-Εθνικός ΟΦΠΦ 66-78
2.ΑΕ Δόξα Λευκάδας-ΑΟ Παγκρατίου 79-82

Κυριακή 21/9
1.Ψυχικό-Λιβαδειά 77-62
3.Αετός-Ηρακλής 82-78 (κ.α. 82-78)
4.Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδά 71-58
6.Φίλιππος Βέροιας-Αρκαδικός 60-58
7.Λαύριο-Καβάλα 68-55

Ψυχικό – Λιβαδειά 77-62
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος – Μαγκλογιάννης – Καραβίτης.
Δεκάλεπτα: 17-17, 34-31, 54-48, 77-62.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 17 (3), Αχής 8, Περσίδης, Παπανικολάου 7 (1), Σκάνδαλος, Μάντζαρης 10, Κορωνίδης 11 (3), Πάνου 5 (1), Ναούμης 7, Λάτοβιτς 7 (1), Ματζιώρης 5 (1).
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζαλάρι, Τερματζίδης 3 (1), Σάκοτα, Βεσκούκης 22 (2), Σταύρου 10, Μαράντος 7 (1), Ματζιώρης, Λιόντος, Γιανναλέτσος 11, Δημητριάδης 11 (1).

Αετός-Ηρακλής 82-78
Διαιτητές: Ξάνθος-Τσώνος Μ-Μαντήλας
Δεκάλεπτα: 18-14, 35-34, 55-50, 70-70, 82-78
Αετός (Παπαμάρκος): Μητσάκης 2, Κουκουνιάς 2, Μπασδέκης, Κόκκαλης 14, Μόρφης 3 (1), Τοπάλης 13 (2), Μιχόπουλος 2, Ροδοστόγλου 27 (2), Πέτρουλας 6 (1), Τζουγκαράκης 13.
Ηρακλής (Κυρούδης): Μιχάλογλου 19 (2), Ονάσογλου 5, Χατζόπουλος 3 (1), Χρυσόπουλος 7 (1), Αράπης 4, Καραγκιολίδης 4, Κοθράς 11 (1), Μήτσιαλος 2, Δέσπος 23.

Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδά 71-58
Διαιτητές: Διαμαντής-Αναστόπουλος Α-Κυριακόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-18, 47-25, 60-45, 71-58.
Ηλυσιακός (Σορώτος): Τσιώκος 12, Λεγκίκας 3, Δρόσος 5, Ζώρζος 2, Τζιβελέκας 6 (1), Καρτέρης 5 (1), Νικολακόπουλος 8 (2), Φακοπουλίδης 14 (3), Βλάχος 8 (2), Κακλαμανάκης 4, Χαραλάμπης, Αναγνωστάκης 4.
Ερμής Λαγκαδά (Καμαράκης): Καϊκλής, Ελευθεριάδης, Νότης, Ακεψιμαϊδης 8 (1), Βουτσίτσεβιτς 13 (1), Μπένας 21, Παρίτσης, Μαυροκεφαλίδης, Πιλκούδης, Καλογιαννίδης 4, Μανούσος 12, Σιώπης.

Φίλιππος Βέροιας-Αρκαδικός 60-58
Διαιτητές: Πανταζής-Σιμητόπουλος-Συμεωνίδης
Δεκάλεπτα: 11-18, 25-34, 49-51, 60-58
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τραϊανός 6, Δεληγιώργης 4, Πλιούκας 5 (1), Γκιουλέκας 17 (3), Κασαμπαλής 11, Αργύρης, Τριχόπουλος 10, Λευκαδίτης 7.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Νοέας, Κωνσταντινού 2, Καρύδας 11 (1), Κοψαύτης 7 (1), Χατζής 3 (1), Μάλλιος 9 (1), Αναστασάκης, Θανόπουλος, Εζόμο 6, Τζόρτζεβιτς 20.

Λαύριο-Καβάλα 68-55
Διαιτητές: Κατραχούρας – Μάλαμας – Μακρής
Δεκάλεπτα: 14-8, 32-26, 50-43, 68-44
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 4, Δανάς 12 (2), Τσίρος 3 (1), Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 14 (2), Γιαννακόπουλος 11 (1), Περάκης 10 (1), Ψωμαδέρης 9 (1), Μπένος 3
Καβάλα (Τζήμας): Κριστέφσκι 4, Τότσιος 5, Καλαμπάκας 10 (1), Κατσαρές 6, Καραμπούλας 14, Γκέλιος 2, Χαρισμίδης 4, Βελισσαρίου 7(1), Καλαϊτζίδης 3 (1).

Πηγή: sentragoal

Δεν υπάρχουν σχόλια