Ο Κολοσσός H Hotels νίκησε 108-67 το Παγκράτι σε φιλικό στο Μετς στην πρόβα τζενεράλε του ματς για τη Β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στην ΑΕΚ (24/9, 14:00).

Η ομάδα μας είχε από το ξεκίνημα του φιλικού τον απόλυτο έλεγχο, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με το υπέρ της 28-11. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο, όπου με «όπλο» την ευστοχία από την περιφέρεια η διαφορά αυξανόταν συνεχώς, με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 50-27.

Η απόλυτη κυριαρχία της ομάδας μας συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα το τρίτο δεκάλεπτο να τη βρει στο +31 (81-50) βγάζοντας ενέργεια στο παρκέ μέχρι το τέλος του αγώνα, που έληξε 108-67.

Ο Μιχάλης Κουταλιανός χρησιμοποίησε και τους 11 παίκτες που είχε στη διάθεσή του και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα: 11-28, 27-50, 50-81, 67-108.

Πηγή: kolossosbc.gr