ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΣΠΥΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Ζευγάρωσε τις νίκες της στην Α2 η Καβάλα καθώς πέρασε με 65-63 από τα Εξάρχεια κόντρα στον Αετό για το εξ αναβολής παιχνίδι της πρεμιέρας στην Α2. Κορυφαίος για τους νικητές και πάλι ο Καράμπουλας.

Οι γηπεδούχοι στάθηκαν πολύ καλά στο παιχνίδι και μάλιστα το διεκδίκησαν μέχρι τέλους. Μετά από το πρώτο ημίχρονο που ο Αετός είχε ισχνό προβάδισμα, η Καβάλα πήρε τα ηνία και προσπέρασε.

Μάλιστα στο 39’ με τρίποντο του Καράμπουλα έκανε το 59-64 για να μειώσει ο Αετός σε 62-64 με τρίποτντο του Μόρφη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσαν οι Τζουγκαράκης και Καράμπουλας που είχαν από 1/2 βολές, ενώ στο φινάλε ο Βαγγέλης Μόρφης αστόχησε στο σουτ της ισοφάρισης που θα έστελνε τις δύο ομάδες στην παράταση.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 36-33, 45-51, 63-65
ΑΕΤΟΣ (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης, Κουκουνιάς 2, Μπασδέκης, Κόκκαλης 16 (10 ριμπ.), Βαρνάβας, Μόρφης 10 (2), Τοπάλης 11 (3), Μιχόπουλος, Ροδοστόγλου 10 (2), Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 12.
ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Κρστέφσκι 6, Καράμπουλας 19 (2), Τότσιος 8, Καλαμπάκας 6 (2), Κατσαρές 7 (1), Καραποστόλου 4 (1), Αγγελακόπουλος, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 9, Βελισσαρίου 2, Καλαιτζίδης 4.