Οι κορυφαίοι της 7ης αγωνιστικής
Καθώς οδεύουμε για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος , εμείς σας παρουσιάζουμε τους κορυφαίους της εβδομάδας που πέρασε.
Οι επιλογές μας :
1.Σάκης Καρύδας ( Δόξα Λευκάδας )
Εκπληκτική εμφάνιση από τον πολύπειρο άσο της Δόξας στο ντέρμπι του Σαββάτου με τον Εθνικό.Πετυχαίνοντας 21 πόντους (5/8 βολ ,2/4 διπ ,4/6 τριπ) , 8 ασίστ , 7 κλεψίματα και μαζεύοντας 5 ριμπάουντ σε 32 περίπου λεπτά συμμετοχής πήρε από το χέρι την ομάδα του και την οδήγησε στην σπουδαία , αυτή , νίκη.
2.Μάικ Ντι Νούνο ( Ηρακλής )
Με 19 πόντους (2/3 βολ ,7/15 διπ , 1/5 τριπ) ο χαρισματικός σκόρερ του Γηραιού συνέβαλε τα μέγιστα στην κατάκτηση του διπλού απέναντι στην ομάδα του Πευκοχωρίου με σκορ 77-80.Ο Ντι Νούνο έμεινε στο παρκέ 35 λεπτά και εκτός από σκορ μοίρασε 6 ασίστ ενώ παράλληλα είχε 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.
3.Νικ Παύλος ( Δούκας )
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhXET3OtPvem6mZJsjTtr1ybHCRpk_s8g85cRG5NkAWzaQ9j6y-nkYqpzTD2x2oCok2GkSuvoMnGHsSObLB9raKJ-dCcsYWjgnVvUZBGQc7vHvGnxXLfW_8G9m45cMp5n9o1lOHJtBoPnQj/s400/%25CE%25B1%25CF%2581%25CF%2587%25CE%25B5%25CE%25AF%25CE%25BF+%25CE%25BB%25CE%25AE%25CF%2588%25CE%25B7%25CF%2582.jpg)
Δεν θα μπορούσε να απουσιάζει από τους καλύτερους αυτής της εβδομάδας ο παίκτης του ΑΣΕ Δούκα καθώς με τους 21 πόντους(6/6 βολ, 5/8 τριπ ) του , μαζί με τον συμπαίκτη του Γιώργο Κουκά ήταν αυτοί που οδήγησαν την ομάδα τους στην νίκη επί του Παγκρατίου .Ο Παύλος έμεινε στο παρκέ 38 περίπου λεπτά και είχε επίσης 7 ριμπάουντ , 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.
4.Δημήτρης Χείλαρης ( Ηρακλής )
Φοβερή η παρουσία του forward του Ηρακλή οποίος σε 32 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 18 πόντους με 4/4 βολ , 4/4 διπ και 2/3 τριπ. Παράλληλα μάζεψε 6 ριμπάουντ και έκλεψε την μπάλα 5 φορές , χωρίς να υποπέσει σε κανένα λάθος.Με αυτό τον τρόπο έκανε ότι περνούσε από το χέρι του για να πάρει την νίκη ο Ηρακλής.
5. Κώστας Μαχαίρας (ΑΕ Λιβαδειάς)
Μεγάλη ώθηση και αποτελεσματικότητα έδωσε ο Κώστας Μαχαίρας στην Λιβαδειά στον αγώνα που είδαμε από την δημόσια τηλεόραση.Ο σέντερ των νικητών με 17 πόντους(7/13 βολ ,5/8 διπ ) και 17 ριμπάουντ ήταν ανίκητος κάτω από το καλάθι και έκανε τη διαφορά αυτή την αγωνιστική.
Προπονητής : Μάριος Γούναρης ( Δούκας )
Υπήρξε έντονη φημολογία τις προηγούμενες εβδομάδες για την αντικατάστασή του , όμως η ομάδα βγήκε και τον στήριξε . Αυτή την εβδομάδα ήρθε και το αποτέλεσμα με τον Δούκα να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στο πάντα μαχητικό Παγκράτι.Τα εύσημα του ανήκουν.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου