Τελευταία Νέα

Το κύπελλο των... φιλοξενούμενων!

Άνοιξε και επίσημα η αυλαία της νέας σεζόν με την πρώτη φάση του κυπέλλου. Στις έξι από τις οκτώ αναμετρήσεις το ροζ φύλλο αγώνα κατέληξε στους φιλοξενούμενους.

Μόνο ο Αμύντας που έπαιζε κόντρα στο... εφηβικό του Αρκαδικού αλλά και τα Πεύκα που νίκησαν στο τέλος τον Γυμναστικό, κατάφεραν να διαφυλάξουν την έδρα τους.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, Ηρακλής πέρασε από το Κερατσίνι κόντρα στον περυσινό φιναλίστ του θεσμού, Φάρο. Ο Πανιώνιος άλωσε το Ψυχικό ενώ και ο Αίολος πέρασε από τον Χολαργό.

Εύκολο έργο είχει στο Παγκράτι το Ηράκλειο, ενώ πολύ πιο δύσκολα νίκησαν ο Δούκας στον Εθνικό και η Καβάλα στην έδρα της ΑΕΛ.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ 70-76
Τα δεκάλεπτα
: 11-12, 23-33, 43-54, 70-76
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Τζήμας): Σκορδίλης, Κουντουράς 3(1), Καράμπουλας 14(2), Μπατής, Πετροδημόπουλος 10, Λιακόπουλος 13, Κακαρούδης 2, Δημάκος 19(1), Κατούφας 9(1).
ΗΡΑΚΛΗΣ (Αλεξανδρής): Γιαννακίδης 6(2), Τότσιος 9(1), Χρυσόπουλος, Γκαγκαλούδης 23(3), Δέσπος 7, Αγγελακόπουλος 10(2), Ρουτκάουσκας 14(1), Χείλαρης 1, Καλαϊτζίδης 6.

ΨΥΧΙΚΟ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 63-85
Τα δεκάλεπτα: 14-16, 34-42, 50-66, 63-85.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Νίκου 10 (1), Άχης 8 (2), Παπανικολάου 14, Σακελλαρίου 12 (2), Γιαννίκος, Μαγουλάς 3 (1), Βάμβα 12 (1), Τσιώκος 4.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Οικονόμου): Νοέας 5 (1), Πελεκάνος 10 (2), Κάπρης 2, Σακελλαρίου 2, Καρύδας 3 (1), Μίχαλος 5 (1), Μπιλλής 12 (3), Ματαλόν 15 (3), Μελισσαράτος, Δημητριάδης 7, Αλίχοντζιτς 16, Μπάρλος 8 (1).

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 53-62
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 31-33, 48-48, 53-62
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Αγγελόπουλος 5 (1), Μαράντος, Μποχωρίδης 13 (3), Αποστολίδης 9, Καλλινικίδης 4, Μοτσενίγος, Κουτρούλιας 8 (1), Γκιζόγιαννης Σ. 6 (1), Κιαπέκος, Τσιάκος 8
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 8 (2), Θεοδωράκος, Κουμπούρας 6, Παπαδιονυσίου 9 (1), Κατσαρές 5 (1), Κακλαμάνος 4, Κιτσούλης 6, Χαρισμίδης 16, Γκιζόγιαννης Ανδρ. 7 (1)

ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 96-42
Τα δεκάλεπτα: 23-9, 49-19, 77-33, 96-42
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Σκορδάς 14 (2), Αγγελόπουλος 7 (1), Βογιατζήςς 2, Διαμαντόπουλος 19 (4), Ματζούρος 9, Βαρδιάνος 5 (1), Μανσαράι 22 (2), Ρούσος 2, Παπαδούλης, Μπάρμπας 3 (1), Κουκουνιάς 5 (1), Καμπούρης 8.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Αλεξόπουλος): Τσέλος 2, Μιαούλης 3 (1), Μάρκου 2, Μουτζουρούλιας, Πίνης 23 (4), Τζάτζας 2, Πραχαλιάς, Σούντρης, Απέργης 10 (1), Μουρούτσος.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ - ΓΣΛ 67-61
Τα δεκάλεπτα: 23-24, 34-38, 52-55, 67-61
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 12 (1), Νικολόπουλος 9 (2), Γερομιχαλός 9 (1), Καλαμπάκας 22 (2), Βαρδής 2, Στόλης 4, Τάταρης 9.
ΓΣΛ (Μπουλιάκης): Τόζιος 14, Τέλιος 3, Νίκολιτς 5 (1), Τσούμας Γ., Μπέμπης 10 (3), Τσουράκης 7, Σπανούλης 6, Γκιουλέκας 16 (3).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 44-84
Ημίχρονο: 27-44
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Ορφανίδης): Πετράς 3(1), Πελέκης 3(1),Τσεντζελής 2, Κανελλόπουλος, Κοντόγιωργας 6, Χόρτσας 8, Λυμπερόπουλος 7 (1), Λεκάκης 13 (1), Ντάμπουατς 2, Μπέγιο.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πάνου 12, Παπαδάκης 12 (1), Τσερκιτζόγλου 3 (1), Μαραγκάκης 7 (1), Λόλας 19 (1), Λιανός 5 (1), Πετράκης 7 (1), Πάλλης 12, Κυπριωτάκης 7 (1).

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΔΟΥΚΑΣ 71-82
Τα δεκάλεπτα: 14-23, 33-45, 55-65, 71-82
ΕΘΝΙΚΟΣ (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 23 (5), Αντωνάκης 8 (1), Κόκκαλης 20 (2), Παπαφλωράτος 9 (1), Μαχαίρας 3, Χάλαρης 8.
ΔΟΥΚΑΣ (Συμεωνίδης): Αγραβάνης, Καυκής 1, Μιλεντίγιεβιτς, Κουκάς 12 (3), Καρράς 4, Ράπτης 5, Κυρίτσης 24 (2), Κανονίδης 14 (1), Κομποδιέτας 6, Μαστόρος 4, Ρογκαβόπουλος 2, Ρούμπιο 10 (2).

ΑΕΛ - ΚΑΒΑΛΑ 64-68
Τα δεκάλεπτα: 10-11, 39-27, 50-49, 64-68
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σταμπουλής 12(1), Παπαχρήστος 7(1), Σαριμπαλίδης 3 (1), Τσιλούλης 5 (1), Μαλτέσιος 12, Τσούτσος 6(1), Πολίτης 19 (3), Δεληγιώργης.
ΚΑΒΑΛΑ (Μωσαΐδης): Μάζουρτζακ 16 (2), Κελαίδης 10 (2), Γκέλιος 12 (3), Μουκας 16 (4), Μανάκας 2, Σκλήβας 10, Αναστασάκης, Σαββίδης, Κουμλελής.

Α' ΦΑΣΗ
1η Αγωνιστική (17/09/2016)

Ψυχικό - Πανιώνιος 63-85

Εθνικός - Δούκας 71-82

Πεύκα - ΓΣΛ 67-61

Φάρος - Ηρακλής 70-76

Παγκράτι - Ηράκλειο 44-84

ΑΕΛ - Καβάλα 64-68

Χολαργός - Αίολος 53-62

Αμύντας - Αρκαδικός 96-42

Β' ΦΑΣΗ
1η Αγωνιστική (21/09/2016)


9. Πεύκα - Πανιώνιος

10. Δόξα Λευκάδας - Ρέθυμνo

11. Ηράκλειο - Κόροιβος

12. Ηρακλής - Κύμη

13. Δούκας - Λαύριο

14. Τρίκαλα BC - Προμηθέας

15. Αίολος - Αμύντας

16. Καβάλα - Απόλλων Π.

2η Αγωνιστική (24/9/2016)

17. Νικητής 12 - Νικητής 10

18. Νικητής 14 - Νικητής 13

19. Νικητής 15 - Νικητής 9

20. Νικητής 16 - Νικητής 11

3η Αγωνιστική (1/10/2016)

21. Νικητής 20 - Νικητής 18

22. Νικητής 17 - Νικητής 19

Περισσότερα σε λίγο

Δεν υπάρχουν σχόλια