Τα φιλικά συνεχίζονται για την ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή, ώστε η ομάδα να παρουσιαστεί έτοιμη το ερχόμενο Σάββατο στην πρεμιέρα της Α2.

Πιο συγκεκριμένα, οι «κυανόλευκοι» αντιμετώπισαν σήμερα του Μαχητές Δόξας Πεύκων και επικράτησαν… δύσκολα (74-72) με καλάθι του Γιάννη Γκαγκαλούδη στην εκπνοή του αγώνα.

Διαφορετικά πρόσωπα παρουσίασε πάντως ο Ηρακλής, με την εικόνα του πρώτου δεκαλέπτου να είναι κακή για την ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή όπου βρισκόταν πίσω στο σκορ με ένδεκα πόντους (11-22). Στη συνέχεια οι «κυανόλευκοι» πάτησαν γκάζι επιθετικά και έβαλαν… φρένο στην επίθεση των φιλοξενούμενων, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες (35-35).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Βαγγέλη Αλεξανδρή πήρε σημαντικό προβάδισμα (61-52), ωστόσο στην τελευταία περίοδο οι Μαχητές έβαλαν δύσκολα στους «κυανόλευκους» με τον Γιάννη Γκαγκαλούδη να δίνει την λύση στην εκπνοή του αγώνα (74-72).